Citát mého života

24. února 2018 v 19:42 | Ta, která stále hledá smysl života |  Hodnotné moudrosti z obyčejného prostředí
Je skvělé, že každý den můžu právě tady najít nějaký inspirující citát, který mi kolikrát pomůže se posunout dál nebo zvládnout obtížný den. (Tímto bych chtěla poděkovat ženám vystupujícím pod přezdívkou lemur a Cocoa za téměř každodenní dávku mouder ;) )
Zjistila jsem, že přečíst si každý den nějaký citát mi pomáhá najít si chvilku pro sebe, zapřemýšlet nad svými cíli nejen pro tento den, ale i nad tím, co plánuji do budoucnosti. Je to pro mě taková forma meditace.
Dlouho jsem hledala citát, který se bude ztotožňovat s mým smýšlením, nějak bude charakterizovat to, co chci v danou chvíli dosáhnout. Bude to taková moje mantra k tomu být lepší a vytrvat při cestě za mými sny a pomůže mi překonat těžké chvíle.
A tato chvíle konečně přišla. Našla jsem svůj citát.

Každý, s kým se v životě potkám, mě v něčem předstihuje. Tak se od něho učím.

Kolikrát už se mi stalo, že jsem někomu záviděla, že umí perfektně něco, co já ne. Už vím, že byl poslán do mého života ne proto, abych na něho žárlila, ale proto, abych se mohla učit. Učit být lepší. Protože, co se jednou naučíte, to vám nikdo nevezme. A kdo ví, kdy se to může hodit ;)

Existuje nějaký citát, který vás vystihuje? Je tu nějaký, který vám přirostl srdci?


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Papírová křídla Papírová křídla | Web | 25. března 2018 v 16:01 | Reagovat

Myslím, že jsem citát svého života ještě neobjevila. Ten tvůj krásný, ale nehodí se k té špetce zlomyslnosti a závisti, co ve mně je :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama