KLIDNÁ SOBOTA| Bazar knih, šermířská burza a Lidice

Sobota v 8:12 | Klára |  Každodenní žalozpěvy perfektního života
Jestli si někdo umí naplánovat opravdu klidnou sobotu, jsem to já. Čím víc akcí do ní narvu, tím šťastnější jsem. Ono za to vlastně ani nemůžu já, ta sobota se mi většinou naplánuje sama.

První na programu byla Charitativní knižní bazar, který pořádalo CooBoo. Účastnila jsem se i loni a byla jsem nadšená. Takže ani letos jsem si tuhle knižní "událost" nemohla nechat ujít.
Jelikož v Praze trošku poprchalo, když jsem dorazila o půl hodiny dříve před kavárnou, kde se akce konala stálo jenom pár lidí. Mezi nimi i holčina, co vypadala podobně ztraceně jako já loni.
Slyšela jsem několikrát prohlášení, že knižní komunita je velmi vstřícná a vezme mezi sebe téměř kohokoli. Možné to je, ale nejsou vstřícní natolik, aby se s vámi sami od sebe začali bavit. Nezačnete-li rozhovor vy, budete jako osamocený satelit ve vesmíru.
A jelikož já si velmi ráda povídám a na akce většinou chodím sama (mé okolí je příliš líné nebo zaneprázdněné svojí drahou polovičkou), tak jsem započala rozhovor já.
Slečna se představila jako Terka a velmi brzy jsem zjistila, že je nadšený čtenář young adult a obrovský fanoušek Sarah J. Maasové. Celkově nám čekání velmi rychle uběhlo a než jsme se nadály, byly jsme vpuštěny dovnitř. Lov započal.


Mým cílem byly, stejně jako loni, knížky v němčině (tak trochu jsem doufala, že na mě zbyde novinka od Kerstin Gierové) a nějaká jednoduchá literatura plná obrázků pro ségru v angličtině. Angličtinu ráda nemá, ale divili byste se, co udělá pár obrázků. Za pár minut jsem chodila od stolku ke stolku s vysokým komínkem, který každou chvilku hrozil spadnutím.
Nakonec jsem s akce odcházela s osmi svazky a jednou magickou trofejí - tematická publikace ze světa Harryho Pottera, obsahující hůlku, s kterou opravdu můžete kouzlit. Od dost peněz lehčí, srdce nadšením překypující, s úsměvem, který mi doslova rozřízl tvář vejpůl. Ano, byla jsem velmi spokojená - právě se vyřešil problém vánočních dárků (valné většiny) a zároveň jsem přispěla na dobrou věc. To nepočítám fakt, že oněch devět svazků mě přišel na tolik, co dva průměrné svazky v knihkupectví (či jeden levnější). No nekupte to.
Navíc mě potěšilo, že celá akce vynesla krásných 14 000 Kč, které byly věnovány na projekt Cesta domů. Je skvělé, že se najde nový smysl pro cizojazyčné knihy (a knihy, které ostatní už nechtějí), podaří se je symbolicky zpeněžit a peníze pak putují na nějakou pěknou věc.
Vtipné je, že většina úlovku u mě nezůstane a poputuje k Ježíškovi, které svazky spravedlivě přerozdělí. S trochou štěstí na mě zbyde Kerstin Gierová (ke které jsem se dostala náhodou - slečna, jež si ji na začátku ulovila, si to v průběhu akce rozmyslela a knihu odložila a já ji tam přece nemohla nechat), Dárce a ta odrbaná německá - Stránky světa. Snad je stihnu přečíst během příštího roku :D
Ruce jsou k tomu, aby pomáhaly
Pravou sami sobě, levou od srdce těm ostatním.
(citace: Tereza Kostková, Stardance)
Nebo k tomu, aby donesly vánoční dárky jejich majitelům

Další zastávkou byla šermířská burza. Nope, nejsem členem žádného spolku, nesháním meč či plátovou zbroj, jen jsem zvědavá a můj bývalý spolužák se právě o tohle zajímá. A není lepší místo na setkání než ve skladišti mezi koženými pytlíčky a tradičně spřádanou vlnou.
Tentokrát jsem to nebyla já, kdo odcházel s nějakým tím kilem navíc - kamarád si odnášel meč a obal na roh. A mířili jsme k ne už tak veselé části naší cesty - do Lidic.
(Pro zvětšení stačí kliknout na obrázek)

Ale o tom někdy příště.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pear Pear | E-mail | Web | Sobota v 13:09 | Reagovat

Sama jsem knihomol a dost dobře tu komunikační bariéru znám, neboť ji sama provozuji i je provozována na mě. :D všechno jsou to super úlovky, hlavně, že sis udělala radost. :)
Jinak taky fanynka Star Dance? :) Teď nevím, jestli jsme se o tom bavily nebo ne. :D
Na článek o Lidicích se těším, sama se chystám psát něco s podobnou tématikou, tak uvidíme...

2 K K | Web | Včera v 12:51 | Reagovat

[1]: Ano, jsem neochvějnou fanynkou StarDance, i když jsem stále nerozhodná, kdo by měl letos vyhrát :D
Článek o Lidicích bude nesmírně zajímavý, neboť stále ještě nevím, kdy vyjde a hlavně jak bude vypadat. Ale zkouškové se blíží a možnost prokrastinace je nekonečná :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama