NEDĚLE DEVÁTÁ| Chyby

10. března 2019 v 13:13 | Tvořilka |  Citát na každou neděli
Našel-li se tu někdo takový, kdo minulou neděli netrpělivě očekával další článek nedělní, byl patrně zklamán, neboť článek se neobjevil. A objeví-li se další, to ukáže čas. Budou-li hvězdy nakloněny a narazím-li na citát, co mě inspiruje ke článku, proč ne. Každopádně dnes vydávám poslední článek k tomuto (chci-li to honosně nazvat) projektu.


Dnes na mě vykoukl citát, který tak velmi vystihuje to, proč nemáme některé lidi rádi. Ať už se nám podobají vzhledem, chováním či mluvou, dokážou nás nejvíc iritovat právě v tom, jak jsou nám podobní a jak dělají přesně to, co my dělat nechceme, za co si nadáváme a co na sobě nejvíc nemáme rádi.

Miluj své nepřátele, protože ti ti připomínají Tvé chyby.

B. Franklin

Ačkoli si myslím, že nemám nepřátele, přece jen jsou tu lidé, které moc nemusím a z nimiž čas netrávím. Pokud s nimi opravdu musím být (třeba spolu na něčem spolupracujeme), snažím se omezit náš strávený čas na minimu. Proč? Neboť mě jejich přítomnost vysává, a to to ani nemusí být energetičtí upíři (lidé, co z vás vysávají energii).
Když jsem si ale pár takových lidí, co nemám ráda, představila, docela mě zarazilo, že to, co mi na nich vadí nejvíc, je většinou nějaký můj zlozvyk, který taky sama dělám, jehož se nemůžu zbavit.
Jsem ráda, že i zde se potvrzuje - Vše zlé je pro něco dobré. Z toho, co se nám nelíbí, vždy můžeme spoustu vytěžit. Nakopne nás to. Donutí nás to změnit naše návyky, či alespoň na tom začít pracovat, rozmyslet si to, jak se v daných situacích chováme. Může nás to dokonce donutit ke změně nejen nás, ale i ke změně našeho okolí.
Typickým příkladem lidí, co mě iritují jsou ti, co školu flákají, jak to jen jde. Na přednášky se neobtěžují, i na cvičení je jim zatěžko chodit. Ale o zápisky prosí na denním pořádku (mě ne, neboť na tyto lidi jsem s posílám materiálů už rezignovala). Pak ale přijde zkouškové a bum - někteří dělají předmět na třikrát, oni vše opíšou a známku mají. Jupí.
Na druhou stranu, já jsem ale mistr v prokrastinaci. A někdy má příprava na některé předměty vypadá ve výsledku dost podobně jako ta jejich. Výsledek? Já tu zkoušku neudělám.
Jedni z mých "nepřátel" jsou však pouliční kuřáci… a tady jsem fakt v koncích, co se uvažování týče. Jaké mé chyby mi to má znázorňovat v tomto případě? Že bych si ničila zdraví jiných způsobem? Nebo mám bojovat za právě nekuřáků?

Co Vás na sobě samých nejvíc irituje? Co Vás dokáže nejvíc rozčílit na ostatních?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Marčélla Marčélla | E-mail | Web | 10. března 2019 v 14:43 | Reagovat

Pouliční kuřáci ti můžou připomínat minulost? Možná jsi měla špatné zkušenosti s kuřáky jako celkově. A možná některým máš pomoci, kdoví. :-)
Je to opravdu špatný zlozvyk a někteří se toho horko těžko dokáží zbavit, vím to podle sebe.
Tento týden jsem měla problém se spolupracovnicí. Pravdou je, že jsem u ní našla vlastnosti, které mám i já. Jenomže já zjistila, že mě nějakým způsobem ovlivňuje a navíc mám pocit, že mi tento týden pěkně vysála energii. Jediný způsob, který jsem našla je se jednoduše vyhýbat, ovšem pokud to jde. Je zvláštní, že někdy se dokážu ubránit a někdy mi to nejde. :-?  :-)

2 Gaaraneko-Sama Gaaraneko-Sama | E-mail | Web | 11. března 2019 v 8:28 | Reagovat

Jak se to vezme

3 Lu Wild Lu Wild | Web | 11. března 2019 v 22:16 | Reagovat

Nevím neví. Asi jak na kom. Obecně mě na lidech štve arogance, netolerantnost a nezdvořilost. Na maceše a nevlastní sestře zas útočnost a hádavost. A já jsem přesný opak.
Na druhou stranu na mámě zas nesnáším to, k čemu mám také sklony..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama